10 причин, чому і Вам теж сподобаються наші нові інфобоксиbpj

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page 10 reasons why you'll want our new infoboxes too and the translation is 100% complete.

Спільнота каталонської Вікіпедії витратила багато часу на оновлення інформаційних блоків (таблиць, які Ви бачите у верхньому правому кутку статей) за допомогою Вікі-проєкту, яким керує учасник-ентузіаст (прочитайте це інтерв'ю). Цей почин вже набрав сили, і ми вважаємо, що його варто відтворити в інших мовних розділах. Ми знаємо, що Ви також захочете отримати доступ до цих інфобоксів, як тільки дізнаєтеся, як вони працюють. Звичайно, ми могли б надати Вам різні причини для кожної статті, що містить інфобокс, але цього списку з десяти пунктів повинно бути більш ніж достатньо:

  1. Це дуже просто: пройшли ті часи, коли Вам доводилося писати пакети коду і вводити незрозумілі параметри, аби тільки додати інформацію до інфобоксу. Просто додайте інфобокс на сторінку, і він самостійно отримає інформацію з Вікіданих.
  2. Оновлюються усі мови за один раз: зміни в інформації Вікіданих поширюються на усі мовні розділи Вікіпедії. Наприклад, додавання дати смерті знаменитості або оновлення списку призерів у Вікіданих призведе до негайного оновлення усіх мовних розділів Вікіпедії.
  3. Глобальні дані, локальний контекст: якщо Вам більше пасує місцева специфіка вигляду конкретної статті, інфобокс дозволяє заповнювати його поля самостійно, так що вони будуть показуватись поверх інформації, отриманої з Вікіданих. Ви можете зберігати усю інформацію, яку Ви мали у старих інфобоксах… і багато іншого.
  4. В одному стилі: інфобокси гарантують, що пов'язані статті мають однаковий стрій, тепер їх легше порівнювати.
  5. Привнесення динамізму в карту: інфобокси можуть позначати місця; при натисканні на їхні мітки розташування Ви переходите на динамічну карту в Open Street Maps. Тепер Ви можете допомогти вдосконалити інші подіібні проєкти.
  6. Леґо: параметри інфобоксу можна нарощувати: наприклад, стаття про товариство має поле «штаб-квартира», яке, своєю чергою, викликає інформаційний блок «будівля» з інформацією, що стосується пам'яток. Це розкриває цілий каскад даних, які пов'язані, але не завжди очевидні з першого погляду.
  7. Простота підтримки: схожі інфобокси об'єднано в загальні типи. Це зменшує потребу в обслуговуванні, тому що, крім їхнього загального та узгодженого дизайну, Вам потрібно стежити за меншою кількістю шаблонів — яке полегшення!
  8. Це спільний проект — аякже!: колективне вирішення питань прийняте в усьому проєкті, починаючи від кольорів рамок таблиць і закінчуючи параметрами в кожному інформаційному блоці. Це залучає багато редакторів, незалежно від їхньої технічної досконалості.
  9. Стисла інформація: іноді читачі швидше знаходять інформацію в інфобоксах, то ж увесь текст статті їм потрібно читати лише якщо вони хочуть дізнатися більше про предмет. Це полегшує життя читачам, які шукають тільки окремий факт або число.
  10. Цілий новий світ: ми ще не цілком вивчили потенціал нових інфобоксів. Це постійно мінливий проєкт, як і Вікіпедія загалом.

Ось приклад: w:ca:Чарльз Роберт Дарвін.