Lingua Libre (Вільна мова)

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Lingua Libre and the translation is 69% complete.
Outdated translations are marked like this.
Проєкт запису мов
за підтримки Wikimédia France

Lingua Libre

2020 Coolest Tool
Award Winner

in the category
Diversity

Інформація
Веб-сайтlingualibre.org
Засновано2015
Статистика
Записів+1 200 000
Мов+240
Доповідачів+1500
Зв'язатися
Wikimedia FranceAdélaïde Calais WMFr, Rémy Gerbet WMFr
CommunityYug, Pamputt

Lingua Libre («Вільна мова») — проєкт, розроблений Wikimédia France , ціль якого створити спільний, багатомовний аудіовізуальний корпус під вільною ліцензією, аби:

  • Розширювати знання щодо мов і серед мов аудіовізуальним способом в Інтернеті, в проєктах Вікімедіа і за його межами;
  • Підтримувати розвиток мовних онлайн-спільнот особливо слабопредставлених, національних меншин, регіональних, усних або жестових мов, щоб допомогти їхнім спільнотам отримати доступ до онлайн-інформації і забезпечити життєздатність мов цих спільнот.

Навіщо?

Брак розмаїття й усного мовлення у проєктах Вікімедіа і в Інтернеті в цілому обмежує здатність інтернет-користувачів спілкуватися і робити внесок в різні веб-платформи, де б вони могли знайти контент і спільноти, що користуються їхньою мовою. Серед регіональних мов меншин, усних або жестових, у найгіршому стані, зокрема, є слабопредставлені мови, багато з котрих наразі знаходяться під загрозою зникнення і для яких включення до світової мережи є як серйозним випробуванням, так і важливою можливістю. І дійсно, з близько 7000 мов, що існують сьогодні, за оцінками, тільки 2500 доживуть до наступного століття, і тільки 250 (менше за 5%!) здійснять цифрове сходження, а це чинник, який усе ж є важливим для їхньої життєздатності. Поточні починання мовознавців і активістів із документування й обміну даними, ресурсами і контентом в мережі на мовах, які перебувають під загрозою зникнення, не вносять прямого вкладу в розвиток цифрової лінгвістичної спільноти інтернет-користувачів і, таким чином, залишаються обмеженими у своєму впливі.

Lingua Libre прагне заповнити цю нестачу підтримки, пропонуючи онлайн-рішення з масового запису, що веде до публікації спільного багатомовного аудіовізуального корпусу під вільною ліцензією, мета якого документувати й оживляти мови, зачинаючи нові мовні спільноти на Lingua Libre, а потім і за його межами.

Як?

Lingua Libre це інструмент, що дозволяє записати велику кількість слів за кілька годин (до 1000 слів на годину з чистим списком слів і досвідченим користувачем). Він автоматизує класичну процедуру запису і додавання аудіовізуальних файлів до проєктів Вікімедіа. Після завершення запису платформа автоматично завантажує чисті, добре вирізані, добре позначені і зручні для додатків аудіофайли безпосередньо на Вікісховище.

Встановлені партнерські відносини

  • DGLFLF: Генеральна делегація з французької мови і мов Франції, частина Міністерства культури Франції.
  • Lo Congrès: постійний конгрес окситанської мови.
  • Maison de la Nouvelle-Calédonie à Paris: Будинок Нової Каледонії в Парижі, який представляє Нову Каледонію в Метрополії Франції.
  • OLCA: Управління мови і культур Ельзасу і Мозеля.
  • Plateforme Atlas: товариство, ціллю якого є просування і полегшення доступу до культури, гуманітарних наук і мистецтва будь-якою мовою (контакт).

Initiatives involving Lingua Libre

You have a project that uses lingua libre ? Link it below to celebrate it ǃ

Recording ː

Using the corpus of recordings for other projects ː

Спільнота

Зображення вище стає інтерактивним при натисканні
Інтерактивна карта доповідачів Lingua Libre. (запит карти).

Щоб приєднатися до нас, просто додайте своє ім'я нижче за допомогою * ~~~.

Керівники від Wikimédia France

Активні адміністратори

Join the discussions

Відвідайте чат-кімнату Lingua Libre Discord Server

Див. також