Fundraising 2010/Appeal/et

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

Kui kümne aasta eest hakkasin rääkima Vikipeediast, siis paljud inimesed vaatasid mind imelikult.

Mõned äriinimesed suhtusid kahtlevalt ideesse, et vabatahtlikud üle maailma võiksid ühistööna luua märkimisväärse teadmistevaramu. Ning teha seda üksnes jagamise eesmärgil.

Ilma reklaamita. Ilma kasumita. Ilma tegevusplaanita.

Nüüd, aastakümme hiljem, kasutab Vikipeediat igal kuul üle 380 miljoni inimese – peaaegu kolmandik kogu maailma internetikasutajatest.

Ta on külastatavuselt viies veebisait maailmas. Ülejäänud neli on püsti pandud miljardite dollarite suuruste investeeringute, suure töötajaskonna ja intensiivse turustamise abil.

Kuid Vikipeedia on kõike muud kui ärilistel eesmärkidel loodud veebisait. See on kogukonna ühislooming, mida vabatahtlikud üksikute sissekannete haaval koostavad. Sinagi oled meie kogukonna liige. Pöördun siinkohal sinu poole, et aitaksid Vikipeediat käigus hoida ja tugevdada.

Ühiselt saame tagada, et Vikipeedia oleks kasutustasudeta ja reklaamivaba ka edaspidi. Saame Vikipeedia hoida avatuna – saad Vikipeedias olevat teavet kasutada mis tahes viisil. Saame tagada, et Vikipeedia jätkaks kasvamist – levitades teadmisi kõikjale ja kutsudes igaüht kaasa lööma.

Igal aastal sel ajal pöördume sinu ja teiste Vikipeedia kogukonna liikmete poole, et toetaksite meid 20, 35 või 50 eurose või suurema annetusega.

Kui pead Vikipeediat oluliseks teabe- ja innustusallikaks, siis loodan, et tegutsed koheselt.

Parimate soovidega

Jimmy Wales

Vikipeedia asutaja

PS Vikipeedia on heaks näiteks, et meiesugused inimesed on võimelised looma ebatavalisi asju. Inimesed nagu meie kirjutavad Vikipeediat sõnahaaval. Inimesed nagu meie rahastavad seda annetushaaval. Mis näitabki, et ühiselt tegutsedes suudame muuta maailma.