Jump to content

Fundraising 2010/Appeal/lt

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

Prieš dešimt metų, kai su įvairiais žmonėmis pradėjau kalbėtis apie Vikipediją, dažnai jie į mane pažvelgdavo su šypsena.

Kai kurie įvairių sričių verslininkai į idėją, kad savanoriai iš viso pasaulio susivienija ir kuria puikų visos žmonijos žinių šaltinį, ir tai daro tik dėl vienos paprastos priežasties – galimybės dalintis, žiūrėjo skeptiškai.

Jokios reklamos. Jokio pelno. Jokių slaptų interesų.

Praėjus dešimtmečiui nuo Vikipedijos įkūrimo, ja kiekvieną mėnesį naudojasi daugiau kaip 380 milijonų žmonių – beveik trečdalis visų prisijungusių prie interneto.

Vikipedijos svetainė – 5-a pagal populiarumą pasaulyje. Pirmųjų keturių įkūrimas ir priežiūra reikalauja milijardinių investicijų, daugybės darbuotojų ir nepaliaujamos rinkodaros.

Tačiau Vikipedija į komercinę svetainę niekuo nepanaši. Ji – interneto bendruomenės kūrinys, kurį įrašas po įrašo kuria savanoriai. Tad šiandien aš kreipiuosi prašydamas Jūsų paremti ir išsaugoti Vikipediją.

Kartu mes galime išlaikyti ją nemokamą ir be reklamos. Galime išlaikyti ją atvirą – informaciją Vikipedijoje galite naudoti kaip tik norite. Galime ir toliau skatinti jos didėjimą – žinias skleisdami visur ir prisijungti prie jos kviesdami visus.

Kiekvienais metais tokiu laiku mes kreipiamės į Jus ir visus kitus Vikipedijos bendruomenės narius ir prašome padėti išlaikyti mūsų bendrą projektą paaukojant kuklius 20, 35, 50 ar daugiau dolerių.

Jei Vikipediją laikote informacijos ir įkvėpimo šaltiniu, tikiuosi, kad dabar pat pasiryšite paaukoti.

Viso geriausio,

Vikipedijos įkūrėjas

Jimmy'is Walesas

P.S. Vikipedija paremta tokių žmonių kaip mes gebėjimais nuveikti nepaprastus darbus. Žodis po žodžio, ir tokie žmonės kaip mes rašo Vikipediją. Auka po aukos, ir tokie žmonės kaip mes paremia šią enciklopediją. Visa tai įrodo, koks potencialas kartu keisti pasaulį slypi mumyse.