Meta:Babilon

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Meta:Babylon and the translation is 100% complete.
Other languages:
Globe of letters.png
BABYLON
the Wikimedia translators' portal/noticeboard
Babylon to portal poświęcony tłumaczeniom stron Meta. Generalna dyskusja na temat tłumaczeń znajduje się na stronie dyskusji.

Komunikacja

Automatyczna strona z listą wszystkich próśb o przetłumaczenie na Meta-Wiki za pomocą nowego systemu (zobacz pomoc rozszerzenia Translate).

Bezpośrednie linki:

Zarejestruj się, aby zostać tłumaczem

Sprawy tłumaczeń dotyczące projektów Wikimedia

Tłumaczenie tygodnia

Tłumaczenie tygodnia na Meta-Wiki jest projektem zachęcającym do dodawania artykułów na Wikipedie w językach, na których ich brakuje poprzez ich tłumaczenie.

Wikispelling

Wbrew temu co może się wydawać tłumaczom ;-), niektóre rzeczy nie zawsze powinny być tłumaczone. Właśnie dlatego stworzono Wikispelling, aby uniknąć błędów w pisowni nazw własnych i lokalnych. Wikispelling jest między-wiki-projektową i wielojęzyczną inicjatywą. Prosimy o pomoc, poprzez sprawdzanie tłumaczeń komunikatów z Wikispelling na Twój własny język. Zapraszamy do udziału!

Używanie wielkich liter w Wikisłowniku

Każdy język ma inne zasady dotyczące używania wielkich liter. Na przykład w języku angielskim nazwy miesięcy i większość tytułów zawodowych należy pisać wielką literą, ale w języku francuskim nie ma takiej zasady. Większość Wikisłowników rozróżnia obecnie wielkość liter. Wikisłownik powinien znać zasady pisowni wielką literą dla każdego z języków. Prosimy o pomoc w uzupełnieniu tabeli tych zasad!

WikiProjekt Tłumaczenie na angielskich Wikiźródłach

Inicjatywa koordynowania różnych wersji Wikiźródeł w zakresie gromadzenia starych tłumaczeń i tworzenia nowych dla tekstów źródłowych, które nigdy nie zostały przetłumaczone lub też mają wyłącznie prawa autorskie do tłumaczeń itp. Hostowane na angielskich Wikiźródłach.

O lokalizacji

Informacje o tłumaczeniach dla tłumaczy oraz programistów można znaleźć na stronie lokalizacji na MediaWiki.org.

Kilka przydatnych wskazówek można znaleźć na blogu Amira.

Długoterminowa strategia tłumaczeń

Możesz czytać i omawiać pomysły dotyczące pracy z tłumaczeniami na stronie strategii tłumaczeń.